Geen objecten gevonden

Klussen in mijn woning

Fijn wonen heeft alles te maken met u thuis voelen in uw woning. Soms is daar meer voor nodig dan de kleur op de muur of andere meubels. Misschien wilt u op eigen kosten een andere keuken of een aanbouw plaatsen. Bij Wetland Wonen noemen we deze veranderingen Zelf Aangebrachte Voorzieningen. Wilt u iets veranderen in uw woning? Dan zijn er voorwaarden waarmee u rekening moet houden.

Schriftelijk aanvragen 

Blijvende veranderingen aan uw woning, zoals het verplaatsen of weghalen van een binnenmuur, het plaatsen van een eigen keukenblok, een ligbad of een tegelvloer en veranderingen aan de buitenkant van de woning moet u altijd schriftelijk aanvragen. Wij beoordelen of uw aanvraag aan onze voorwaarden voldoet. We houden rekening met: 

  • Veiligheid, wet- en regelgeving;
  • Uw buren;
  • Toekomstige huurders.

U kunt pas starten met klussen als u toestemming van ons heeft ontvangen. U heeft geen toestemming nodig voor veranderingen aan 'roerende zaken'. Denk bijvoorbeeld aan het leggen van vloerbedekking, het ophangen van gordijnen of het sauzen van wanden.

Door een aanvraag in te dienen voorkomt u onaangename verrassingen wanneer u gaat verhuizen. Als er na huuropzegging blijkt dat u aanpassingen heeft gedaan die niet vooraf aan ons gemeld zijn, dan wordt op dat moment door de opzichter beoordeeld of de verandering mag blijven zitten of dat u deze moet weghalen.
U mag uw eigen aanpassingen altijd meenemen wanneer u gaat verhuizen. U moet de woning dan net zo achterlaten als dat het voor de aangebrachte voorziening was.

Tijdelijke veranderingen

Tijdelijke veranderingen moet u (laten) verwijderen wanneer u verhuist. Voorbeelden hiervan zijn:

  • Vloertegels of plavuizen;
  • Schrootjes als wand- of plafondbekleding;
  • Parket of laminaat;
  • Tuinhuisjes;
  • Vijvers.

Blijvende veranderingen

Als u van ons toestemming voor onbepaalde tijd heeft gekregen, dan mag u uw verandering laten zitten wanneer u verhuist. De verandering moet dan wel voldoen aan onze voorwaarden en goed onderhouden zijn. Zo moet de woning na de aanpassing van tenminste dezelfde technische kwaliteit zijn als daarvoor. De aanpassing moet voldoen aan de voorschriften van het Bouwbesluit. En toekomstig onderhoud aan de woning moet mogelijk blijven. Voor enkele veranderingen ontvangt u een vergoeding wanneer u gaat verhuizen.

Aanpassingen zonder vergoeding

  • Tweede toilet;
  • Het maken van een open keuken;
  • Dakvenster of dakramen;
  • Wasmachine aansluiting;
  • Vaste trap naar zolder;
  • Aanbrengen van glasvlies-behang.

Aanpassingen met vergoeding

Sommige aanpassingen verhogen de waarde van uw woning, ook voor Wetland Wonen. Als u gaat verhuizen nemen wij de verandering van u over tegen een vergoeding. Bijvoorbeeld:

  • Centrale verwarming;
  • Stenen garage;
  • Stenen aanbouw of bijkeuken.

De vergoeding wordt bepaald op basis van ouderdom en technische staat van de verandering. De technische staat wordt bepaald door een installateur of een opzichter van Wetland Wonen.

Voorwaarden voor de vergoeding:

  • De aanpassing kost u minimaal € 500,-. U moet alle kosten aantonen met nota’s.
    Wij bieden u de mogelijkheid om de nota’s voor u bij de huurovereenkomst te bewaren. Dan zijn deze bij eventueel vertrek beschikbaar.
  • Wij vergoeden maximaal 75% van de kosten.
  • Na het aanbrengen van de verandering gaat er ieder jaar 1/10 deel van de vergoeding af. Aanpassingen ouder dan 10 jaar worden niet meer vergoed. Uitzondering hierop zijn stenen garages en stenen bijkeukens.